Hangi Mevsim için Hangi Lastik

İklim koşulları ve yolların durumu yıl içinde büyük farklılıklar göstermektedir. Sürüş keyfini ve emniyetini sürdürmek amacıyla, BFGoodrich her mevsime ve sürüş alışkanlıklarınıza uygun lastikler sunmaktadır.

BF GOODRICH YAZ LASTİKLERİ

Yaz mevsiminde, yol yüzeyinin ve lastiğin sıcaklığı arttığında , lastik asfalt yüzeyinde daha fazla “düzleşir”. Araç tutuşu daha kontrolsüz hale gelir ve sürüş zorlaşır.

BFGoodrich yaz lastikleri, bu durumu önleyecek şekilde tasarlanmıştır ve yaz mevsimi boyunca güvenliği korurken size de keyifli bir sürüş yaşatmaktadır. Sıcaklıklar 7° C’nin üzerine çıktığında bu lastikleri takmanızı öneriyoruz. Lastikleri sonbahar mevsimine kadar kullanabilirsiniz.

 

BFGOODRICH KIŞ LASTİKLERİ

Sıcaklıklar 7° C’nin altına düştüğünde yaz lastiği daha az etkin hale gelmektedir. Soğuk, ıslak, karlı veya buzlu yollarda, BFGoodrich kış lastiklerinin kauçuk maddesi ve sırtı:

  • daha fazla tutuş,
  • mükemmel çekiş,
  • ve daha emniyetli frenleme sağlar.

Dolayısıyla, BFGoodrich kış lastiklerini kullanmak için Kuzey Kutbu’nda yaşamanız şart değildir.

 

BFGOODRICH DÖRT MEVSİM LASTİKLERİ

Amerika Birleşik Devletleri’nde kapsamlı olarak bilinen ve tüm araç modellerine uygun (ticari araçlar hariç) BFGoodrich “Dört Mevsim” lastikleri, artık Avrupalı sürücülerin de hizmetine sunuldu.

BFGoodrich Dört Mevsim lastikleri, yaz ve kış lastiklerinin sunduğu performans arasında bir uyum sağlar ve bu iki lastik türü için kusursuz bir alternatif tercihtir. Her mevsimde ve her türlü sürüş koşulunda emniyeti ve iyi sürüş özelliklerini sunmaktadır.

Islak zeminde tutuş için C etiketli olan Dört Mevsim lastikler, güvenliği en üst düzeye çıkarmaktadır.
3PMSF sertifikalı (3 Dağ Zirvesi ve Kar Tanesi Sembolü) olan bu lastikler, karda yeterli çekiş imkanı sunmaktadır. Bu lastikler, kış mevsiminde kış lastiklerinin yasal olarak takılması gereken Avrupa ülkelerinde kullanılabilir.
Basit ve ekonomik! Artık iki farklı lastik türü için para harcamanıza, yılda iki kez lastik değiştirmenize ve lastikleri saklamak için yer aramanıza gerek yok.

“Bu lastikler, her türlü koşullarda en iyi çözümü sunar. Üstelik, tüm sürüş heyecanınızı korur! Dört Mevsim lastiklerinin takılı olduğu araçlar tamamen normal bir sürüş ve kullanım deneyimi sunar!” (Damien Desse, Michelin Group test uzmanı).